Про перенесення робочих днів у травні для працівників КУПДМ ЛНАМ


 З метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу у травні місяці:

  •  У понеділок, 1 травня, - у КУПДМ  ЛНАМ встановлюється вихідний день.
  •  У вівторок, 2 травня, - у КУПДМ ЛНАМ встановлюється вихідний день.
  •  У вівторок, 9 травня, - у КУПДМ ЛНАМ встановлюється вихідний день.

Підстава: розпорядження директора КІПДМ ЛНАМ.


Read more...

День відкритих дверей


 6 квітня 2017 року Косівський інститут та училище прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ широко відкрили двері абітурієнтам, гостям та всім небайдужим, хто цікавиться і займається прекрасним.


Близько 200 поціновувачів прекрасного відвідали наш навчальний заклад − це і майбутні студенти, їхні батьки та вчителі художніх шкіл, які мали чудову нагоду побачити експозиції дипломних та курсових робіт різних жанрів декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та дизайну, ознайомитися з навчальним процесом та специфікою відділів та кафедр. Надзвичайно приємно, що відвідали інститут та училище не лише гості з різних куточків нашої області, а й з Хмельницької, Тернопільської та Львівської. Окрасою свята став показ моделей дизайнерського одягу дипломних робіт студентів інституту та училища та фотовиставка «Творець» студентів ІV курсу графічного дизайну.

          Впевнено можна стверджувати, що Косівський інститут та училище прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ є скарбницею гуцульського мистецтва. Діяльність навчальних закладів базується на відродженні та розвитку народних ремесел Гуцульщини, творчому процесі на засадах давньої мистецької традиції.

         Маємо глибоке переконання, що юні таланти будуть розвивати справу цілої плеяди видатних майстрів і наше унікальне гуцульське мистецтво буде гідно представлене не лише на теренах нашої держави, а й поза її межами.

Окремо дякуємо за фото Коломийській дитячій художня школі імені Я.Пстрака


 

Read more...

Виставка Олега та Оксани Кондратюків


7 лютого 2017 року у фойє Косівського інституту ПДМ ЛНАМ відкрито виставку подружжя Кондратюків. 

Afisha Clubochok і Lіlіia

 

 
КОНДРАТЮК
Олег Миколайович

народився 28 грудня 1981р. в м. Волочиськ Хмельницької обл.
«Перші мої спроби малювання розпочалися з обмальовування фотографій. Коли зрозумів, що псую сімейний фотоальбом, перейшов зі своїми олівцями в дитячий альбом для малювання. Коли уже виріс, вже в шкільні роки запросив мене однокласник до художньої школи, де він сам навчався. Тут мені щиро відкрився художній світ, де й зрозумів – тут я буду жити. Малюючи натюрморти, спостерігав, як на верстаті вчителя відбувається диво. Між розкладених доліт, із дерев'яної заготовки, звільнюючись від тирси, пробуджувалась краса. “Він учить мене малювати, а сам робить ось-таке… . Я теж так хочу вміти”. Це була перша зустріч з різьбою. Я тільки міг дивитися. Після закінчення Долинської художньої школи 1997р. вступив у Стрийський професійний художній коледж 16. Тут почались перші спроби спілкуватися з деревом. Діалоги різьблення захоплювали в глибину різновидних висловлювань. Відчув стійкість. Борис Богдан Богданович - мій перший учитель різьби. Він навчив мене самостійно ходити пагорбами різьблених рельєфів, довірив мені різьбити на дипломну роботу Процесійний Хрест із Розп’яттям . Це було для мене знаково й визначально. Відтоді був покладений на духовну колію напрямку. Мій майстер допоміг мені вступити у вищий навчальний заклад, у якому сам навчався. І 2001р. вдосконалював свою різьблену вимову, у радісних дискусіях із характерами різновидних порід дерева, Творча співпраця під час навчання, з талановитими майстрами Косівщини. Тут з’явились і перші поетичні аплікації слів. Закінчив цей навчальний заклад (Косівський інститут) 2006 року. А далі розпочалися довгі мандри пошуку себе самого й віднайдення особистої платформи творчого виявлення власної душі. Замовлення, заробітки. Пустеля роздумів і аналізу буття».
 
КОНДРАТЮК
Оксана Володимирівна
 
народилась 24 квітня 1980 року в м. Косів.
«Світ мистецтва запрошує мене у свої творчі сади із самого дитинства. На дотик я відчула його вперше в музичній школі, видобуваючи допитливими пальчиками мелодію з тоненьких струн скрипочки. Бажання бачити мелодію очима надихнули мене до образотворення. І 1997 року розпочала навчання в Косівському коледжі ПДМ.
Великий вплив на формування та розвиток моєї особистості здійснили молоді, талановиті художниці, викладачі, щедрим потоком власного досвіду, із розкішних садів текстилю. Особливий відбиток у моєму художньому зростанні залишила творчість Михайла Біласа. Це була зустріч-настановлення та сприйняття зразковості як людини-добродія, так і майстра — вірного служителя Мистецтва.
Я відчула, що гобелен – є моєю сценою спілкування, моїм екраном побачень. Зріючи у сплетіннях композиційних галявин, із кольорових світло-тіньових віночків у різно-технічних проявах, розширювалося вікно мого гобелену у ширший світоглядний розмай. Закінчила навчання в Косівському інституті 2006 року. Відтоді ця гра струн лунає на ткацькій рамі в тихій акустиці майстерні милозвучними переливами кольорових відтінків.

З 2006 року працюю викладачем Косівського училища ПДМ.
2007р. закінчила магістратуру у ЛНАМ.
Відтоді композиції з’являлися на виставках:
- 2008р., “Гра у чотири руки” - м.Івано-Франківськ;
- 2009р., «Український фолькмодерн» - м. Чернівці;
- 2009р., «Гра у чотири руки» - м. Івано-Франківськ.
- 2009р., «П’ять інтерпретацій України» - м. Афіни.
- 2010р., Всеукраїнська Різдвяна виставка НСХУ – м. Київ;
- 2010р., «Передвеликодні дари» - м. Мадрид; м. Париж;
- 2010р., «Вишивка. Рукоділля. Ремесла» - м. Київ;
- 2010р., «Гра у чотири руки» - університет Т.Г. Шевченка, м.Київ;
 
"Уперше спробували діткнути художні світи ткацтва й різьби 2010 року. Експеримент поєднання захопив й владно зачарував продовжувати це творче споріднення дерева й нитки. Відтоді цей художній танець двох матерій триває досі у проекті “Єдина Реальність”.
2014р. відбулась прем’єра в Музеї мистецтв Прикарпаття, в Івано-Франківську.

Висловлюємо подяку всім працівникам Косівського інституту ПДМ ЛНАМ, а особисто викладачам, які вплинули своєю професійною майстерністю й великим досвідом на наше життя і на нашу творчу діяльність: Андрейканічу І.В., Бзуньку С.В, Бойчуку В.Ф., Григорук А.Г., Гринюк М.М., Дранчук З.Б., Дутці В.В., Іванчук М.М., Кошак Н.Б., Книш Б.В., Козару В.Г., Кіщуку І.І., Коб’юк А.Д., Мудрому М.К., Парипі І.М., Радишу М.Б., Стефураку С.Д., Сусак К.Р., Слободян В.М., Тихонюку Б.Г., Юрчишин Г.М., Юсипчук Н.В., Юсипчук Р.Б.
Щиро дякуємо Вам, Ваші поради та професійні настанови ми несемо із собою по життю, Ваші фахові корективи зафіксовані в нашій пам’яті, усі наші маленькі досягнення є результатом Вашої Великої Праці."

 

Read more...

Виставка "Косів осінній"


Kosiv osinnijНа виставці представлено живописні твори викладачів та студентів Кафедри образотворчого мистецтва Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.


 

Read more...

Конкурс КВК


           Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом. Відчайдушна юність, коли найбільша проблема — сесія, що насувається , а найочікуваніша дата — День студента.  Пригадується, як правило, не стільки саме навчання, скільки веселі посиденьки з друзями, кумедні випадки із життя…

Read more...

Cимпозіум народних майстрів «Гуцульщина - перлина народного мистецтва

21 жовтня 2016 року в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв стартувало Свято майстрів народних художніх промислів «Гуцульщина – перлина народного мистецтва».

У програмі Свята: науково-мистецька академія  «Гуцульщина – перлина народного мистецтва», засідання круглих столів, майстер-класи народних художніх ремесел, виставки народних майстрів, екскурсії по музеях та визначних місцях Косова, показ моделей одягу, а також святковий концерт.

Read more...

Основні дати історії навчального закладу


- 1882 – заснована Ткацька промислова школа;

- 1895 – надано статус Крайової ткацької промислової школи;

- 1939 – на базі Ткацької школи створена Промислова школа гуцульського мистецтва;

- 1940 – Косівське художньо-промислове училище;

- 1949 – Косівське училище прикладного мистецтва;

- 1968 – Косівський технікум народних художніх промислів;

- 1976 – Косівському технікуму народних художніх промислів присвоєно ім’я Василя Касіяна;

- 1994 – Косівський коледж прикладного та декоративного мистецтва;

Протягом 130 років навчальний заклад здійснює свою освітню діяльність на основі вивчення народних ремесел Гуцульщини. Використовуючи глибокі традиції народного мистецтва у науково-методичній і творчій роботі, педагогічний колектив формує своєрідний культурно-естетичний напрям у народному і професійному мистецтві, сприяє відродженню забутих і зникаючих ремесел в реґіоні.

За час існування заклад підготував більше 3 тис. фахівців декоративно-прикладного мистецтва. Серед випускників – 126 членів Національної спілки художників України, 154 члени творчих спілок інших країн, лауреати державної премії ім. Т.Г.Шевченка, народні художники України, заслужені діячі мистецтв, заслужені художники України, доктори і кандидати мистецтвознавства, професори, доценти і викладачі різних навчальних закладів.

Здійснює підготовку фахівців на денній формі навчання за 7 спеціальностями:

- художні вироби з дерева;

- художнє ткацтво;
- художній метал;
- художня кераміка;
- художня вишивка та моделювання одягу;
- художні вироби зі шкіри;
- художній розпис.
Навчальний заклад підтримує творчі та науково-методичні зв’язки з Львівською національною академією мистецтв, Харківською національною академією дизайну і мистецтв, Київською національною академією мистецтва і архітектури, Коледжем акторства і мистецтв Університету штату Північного Колорадо, США, Коледжем дизайну м. Салоніки (Греція), художніми навчальними закладами України, Білорусі, Польщі, Росії.


Read more...

Виставка до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

576694

Творчість Шевченка постає чи не найвидатнішим всеєвропейським і світовим явищем, бо досі, як слушно зауважив Вадим Скуратівський, «вікове горе мас, по суті, не мало своїх літературних уст, не розверзалося ними, не прорізалося своїм художнім голосом». Були окремі літературні спроби, але настільки несміливі й наслідувальні стосовно панівної культури, що ставали панською іграшкою, а не ґрандіозним мистецьким явищем і національно-соціальним викликом, яким була творчість великого Кобзаря. Саме Шевченко вперше в історії порушив тисячолітню німоту соціальних низів. Тому “Кобзар” і має планетарне значення, саме українським словом уперше заговорили невідомі досі для елітарної культури світи, речником яких став українець, котрий своєю творчістю демократизував європейську та світову літературу. У виставці до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка взяли участь студенти Косівського училища ПДМ ЛНАМ (Вінтоняк Іванна, Кошеля Інеса, Фарилюк Марія, Яківчук Христина, ІІІ ХВ; Карп’юк Соломія, Луцька Тетяна ІІІ ХТ; Дьоміна Тетяна, Чорний Микола, ІІІ ХК), Косівського інституту ПДМ ЛНАМ (Андрейчук Христина, Баранович Едуард, Була Марія, Гордійчук Тетяна, Феденчук Андріана, І ГД; Марак Наталія, Никифорчин Олександр, Пашкова Ольга, Радиш Юлія, Стринадюк Христина, Федорук Андрій, Курцеба Лілія, Стеф’юк Іванна, ІV ГД) та Вільної академії красних мистецтв імені Великого Кобзаря України (Близнюк Олекса, Козубенко Олександр, Черненко Артур). Куратори виставки – Андрейканіч А.І, Близнюк М.М.

Read more...

Заходи до 135-річчя заснування Косівської мистецької школи

Заходи до 135-річчя заснування Косівської мистецької школи

У контексті святкування 135-річчя навчального закладу та з метою популяризації народного мистецтва Косівщини, КІПДМ ЛНАМ планує провести наступні заходи:
1. Науково-практична конференція та урочиста академія «135 років Косівської мистецької школи: від народного до професійного».
2. Випуск міжнародного «Вісника», спільного з академією Іґнатіум, м. Краків, та Львівською національною академією мистецтв.
3. Виставки дипломних та творчих робіт викладачів у містах Київ, Галич, Косів, Коломия (музей Бойківщини, музей Й. Кобринського й ін.).
4. Персональні виставки викладачів та студентів, присвячені 135-річчю Косівської мистецької школи.
5. Всеукраїнський конкурс молодих модельєрів «Водограй» (роботи конкурсантів демонструються на щорічному фестивалі автентичного одягу «Лудиннє» в Косові).
6. Реґіональний ковальський фестиваль (роботи, виконані учасниками фестивалю, можуть бути використані для оформлення рекреаційних зон
м. Косова).
7. Реґіональний пленер живописців (роботи учасників пленеру можуть бути власністю міста).
8. Фестиваль майстрів народних художніх промислів «Гуцульщина – перлина народного мистецтва» (захід популяризує автентичні ремесла, що розвиваються на Косівщині та є привабливими для підприємців і туристів).
9. Видання книги про Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва – унікальний навчальний заклад на Прикарпатті (книга презентуватиме наукові, творчі та методичні здобутки плеяди художників-педагогів Косівської мистецької школи). Запрошуємо до формування даного видання випускників інституту.
10. Спрямування дипломного проектування на висвітлення історії Косівської мистецької школи.

Read more...
ПРО  УЧИЛИЩЕ
СТУДЕНСЬКЕ ЖИТТЯ
 

RSS


Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getPath() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 57

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/path/path.php on line 36

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getLibrary() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 64

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/library/library.php on line 44

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getPath() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 57

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/path/path.php on line 36

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getLibrary() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 64

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/library/library.php on line 44

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getPath() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 57

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/path/path.php on line 36

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getLibrary() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 64

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kupdm78/public_html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/library/library.php on line 44

Log in