ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

Стреси в нашому житті


     Сьогодні поняття стресу набуло особливої актуальності, а уміння справлятися з ним перетворюється на нагальну потребу. Та чи всі ми добре володіємо цим умінням?

     А якщо зазирнути глибше, то чи всі ми правильно розуміємо стрес, його природу, прояви, види, його значення у житті?

Детальніше ...

Самовиховання в ранньому юнацькому віці


      Спочатку пригадаємо про підлітковий вік, тому що деякі студенти ще не вийшли з цього віку. Підлітковий вік є періодом посиленого формування моральних почуттів. Завдяки їм, засвоєні підлітками норми поведінки стають ефективним керівництвом до дії. Проте в поведінці підлітків не завжди поєднуються слова, почуття і справи. Деякі підлітки не усвідомлюють зв'язку між відомими їм загальними нормами і власною поведінкою в тій чи іншій конкретній ситуації.

Детальніше ...

Психологічні аспекти роботи з агресивними дітьми


       Світ став украй небезпечний у багатьох відношеннях. На першому місці у низці дестабілізуючих чинників стоїть ескалація агресії у різних формах. Важко уявити собі газету, статтю, часопис або програму новин, де не було б повідомлення про акт агресії чи насильства. Статистика свідчить: з якою частотою люди ранять, вбивають одне одного, приносять біль і страждання ближнім. Насильство процвітає. З року в рік збільшується кількість терористів в усьому світі. У країнах спалахують війни. Нині деякі держави мають можливість змести з лиця землі все живе, завдяки застосуванню сучасних потужних видів озброєння. Усе це може призвести до глобальної катастрофи.

Детальніше ...

Мотивуюча роль педагога


Мотив (фр. motif і лат. moveo - рухаю) - внутрішня спонукальна сила, що забезпечує інтерес особистості до діяльності, активізує її зусилля. Як підкреслював С.Рубіштейн, "мотив як спонукач - це джерело дій".

Мотивація може бути внутрішньою та зовнішньою. При внутрішній мотивації діяльність має значення сама по собі (бажання дізнаватись нове, радість від подолання труднощів)/ 

При зовнішній мотивації має значення задоволення потреб, які не стосуються самої діяльності: зарплата, соціальний престиж.

Детальніше ...

Кризові ситуації


Криза – це гострий  емоційний стан, характерний для критичних періодів в нормальному протіканні людського життя.

Криза за визначенням означає  «розвилку на дороз» або поворотну точку. Це передбачає напружений, тривожний стан, який не може переноситись однозначно.

Криза обмежена у часі: щось мусить змінитися, криза не може тривати постійно. Вирішення будь-якої кризи неможливе без якихось дій.

Детальніше ...